pondělí 14. března 2016

Co uplynulý týden dal

Islám

Lékaře

českého původu, který šířil pravdivé(!) informace o islámu ve Velké Británii postavili mimo službu. Mimo jiné popsal případ, jak muslimská "lékařka" se chystala operovat v hidžábu. K tomu dvě poznámky:
 1. Tradiční hidžáb je nesterilizovatelný (materiál), protože ho sterilizační postupy zničí
 2. Řádné chirurgické odění zakrývá vše, co zakrývá hidžáb, i víc. Takže u dotyčné dámy s vysokou pravděpodobností nešlo o zakrytí, ale o provokaci

Existence

"výboru pro šaríju" se provalila v Dánsku a vedla k jeho rozpuštění. Imámové patrně usoudili, že Dánsko ještě není dost "zralé".

150 džihádistů

z Aš-Šabáb se podařilo zabít američanům pomocí dronů. Nakonec se ukázalo, že hlavního velitele této zločinecké organizace pouze zranili. Ke kvalifikaci na šéfa džihádistů asi patří i ryché nohy.

Turecká vláda

pokračovala v zabavování opozičních médií. Ukázka toho, jak si islamisté představují demokracii.

Chalifát

ostřeloval turecké územi. Inu, čiň čertovi dobře ...

Konvertitky v praxi

Patnáctiletá pod vlivem saláfistického učení pobodala policistku. Imám, který ji radikalizoval, se k ní nehlásil, že ji "prakticky nezná". Pak na něho vytáhli video, kde se s ní chlubí a dává ji za příklad jiným německým mládežníkům. S technikou prostě islám ještě bojuje.
Šestnáctiletá zase v Dánsku připravovala bombový útok na školy, z toho jednu židovskou.
Nemohu nevzpomenout na "starý dobrý" socialismus, za kterého by byli politicky nekorektně trestně zodpovědní i ti, kdo podobné radikály "vyrobili", nejen radikálové sami.

Samozvaná

"islámská stráž" zmlátila ve Vídni muže, který před ní bránil svou "nevhodně" oblečenou manželku a dceru. Pak se tu někdo diví, že stále více hlasů dostávají "rasisté a xenofobové".

Pokračovaly

rasisticko - náboženské útoky palestinských islamistů proti izraelským občanům.

Američané

dopadli šéfa vývoje chemických zbraní chalifátu.

Přeběhlík

z chalifátu dodal osobní dokumenty (počítačové soubory) 22 000 džihádistů. Mělo by to vést k cíleným aktivitám na osoby v civilizovaných zemích, které s nimi spolupracují. Na seznamech byli nalezeni i pachatelé posledního masakru v Paříži.

Začaly soudy

se zradikalizovanými muslimy, kteří se snažili utéct z USA do chalifátu a stát se džihádisty nebo mučedníky. Je to ukázka, že zdravé síly v americké justici ještě existují i na konci Obamovy éry.

Erdoganova manželka

pěla chválu na harémy, které byly "vzdělávacími institucemi, připravujícími ženy na život". Politická korektnost pod takovýmito údery stále oslabuje.
V Saúdské Arábii zase plánovali konferenci na téma "Je žena člověk?"; po všeobecném posměchu na sociálních sítích ji snad skrečovali.

Jihosúdánské milice

dávaly svým příslušníkům jako součást odměn ženy ke znásilňování.

Chalifát

použil yperit, zasáhl 600 lidí. Opět další "červená linie" byla překročena a reakcí je praktická nula.

Muslimové

zaútočili na turisty na plážích Pobřeží slonoviny.

V Ankaře

proběhl další atentát s desítkami mrtvých a raněných. Proskočily informace, že USA své občany (s nekonkrétním místem. ale konkrétním a správným datem) varovaly předem.

Imigrace

Hlavním tématem byla dohoda s Tureckem, která je kritizována zleva i zprava, tj. jak přisluhovači "imigrantů", tak i odpůrci islamizace Evropy. To samé i uzavření "balkánské cesty", proklínané některými mezinárodními organizacemi.

V Östersundu

vydala policie varování pro ženy, aby neopouštěly v noci obydlí. Je to ukázka toho, jak drasticky se příchodem migrantů zhoršila bezpečnostní situace, i neochoty s tím něco zásadního udělat.

Německo

stvořilo web pro sexuální výchovu imigrantů.

Sexuální útoky v Německu

nadále pokračují a úřady to zamlčují a kryjí, prohlásil US Gatestone Institut. V zásadě to samé je jasné každému, kdo se o tuto problematiku blíže zajímá.

Obecné

Pokračovalo drama kolem pilotky Savčenkové, která na protest proti ruskému rozsudku vedla "suchou hladovku". Nakonec ji ukončila. Prosákly zprávy o její možné výměně.
Byla obviněna z toho, že navedla ukrajinskou palbu na civilní osoby, včetně pozorovatelů a novinářů a způsobila jejich smrt. Tohle jsou věci, které trestaly (byť ne zcela důsledně) i postnorimberské tribunály.

President Zeman

označil Kotlebovu stranu za "fašistickou". K tomu v zásadě dva přípodoteky:
 1. Po ekonomické stránce je ryzím fašismem prakticky vše, co dělá EU
 2. Původní fašismus (Mussolini) se zase moc nelišil od Husákova normalizačního režimu (dovolím si připomenout geniální film Amarcord) a nebyl ani nijak přehnaně antisemitský - ostatně mezi Mussoliniho spolupracovnicemi a milenkami byly i židovky. Antisemitismus v Itálii začal až poté, co ji politicky (a pak i vojensky) ovládlo Německo se svým nacismem
President také obdržel "anticenu" Kyselou žábu za údajné sexistické výroky (sexismem je i konstatování, že muži a ženy mají odlišné pohlavní orgány, možná se dočkáme i toho, že se budou jako sexistické zabavovat i učebnice anatomie a fyziologie, případně se budou tyto, a další, medicínské obory vyučovat v nějakém zvláštním "utajeném" režimu). Na rozdíl od jiných, co obdrželi podobné anticeny, si ji vyzvedl a ještě "obonmotoval".

Restituční kontraverze

vznikla kolem vydání pozemků řádu maltézských rytířů.

Proběhl

MDŽ

Dva cizinci,

občané Rumunska, znásilnili na Domažlicku 21 letou ženu. Už sedí.

V areálu

arboreta Mendelovy univerzity našli zavražděnou dívku. Areál je blízko lokalit, jako Lužánky, Boby centrum apod. a je propojen s vlastním kampusem univerzity. Později byl zadržen bývalý přítel zavražděné.

Čapí hnízdo

se stalo zdrojem kontraverzí. Dostala na ně dotace "malá až střední" firma, napojená ovšem na miliardáře Babiše. Ukazuje to dvě věci:
 1. I kdyby to bylo právně OK (předpokládám, že Babiš má za zadkem právníků dost a dost a dobrých), je to hluboce nemorální
 2. Ilustruje to nesmyslnost a škodlivost EUrodotací

Náramek,

který by měl nahradit vazbu nebo vězení, existuje už dlouho, ale stát má potíže s výběrovým řízením, které by takovýto systém dalo d provozuschopné podoby.

Soudruh Halík

znechucen konstatoval, že na presidenta kandidovat nebude, "protože je tu příliš málo rozumných lidí". Já to vidím přesně opačně: je tu příliš mnoho rozumných lidí na to, aby nasadili státu do kožichu flanďáka. Svým způsobem tohle způsobily zrůdné církevní "restituce".

Amnesty International

ve svých dokumentech o "diskriminaci Romů" v řadě konkrétních věcí nepíše pravdu, konstatovaly české justiční orgány. Problém je, že po pádu východního bloku tato organizace zdegenerovala na levičáckou expozituru. Pokud by v ní byl současný ansámbl před nejakými třiceti lety, tak by k žádné kritice států sovětského bloku nejspíš z její strany nedošlo.

V Pennsylvanii

byli ostřelováni účastníci zahradní párty a pěz z nich zabito. Bez ohledu na takovou či makovou identitu útočníka/ů to ukazuje zásadní problém "demilitarizace" společnosti. Ve státech, kde je dovoleno, či dokonce nařízeno občanům u sebe nostit zbraň (např. Texas), by to takovým masakrem neskončilo, protože by napadení nebyli bezbranní.

Aktivistické organizace

blábolí o tom, jak v okolí Fukušimy přibylo rakovin a dalších afekcí štítné žlázy. Problém spočívá v tom, že tamní lidé (a zejména děti) byli vyšetřeni velmi podrobnými postupy, jaké by se na běžnou populaci nedaly aplikovat jednak kvůli ceně, jednak kvůli řevu lidskoprávníků.
Podobně byly nejprve silně nadhodnoceny následky bombardování Hirošimy a Nagasaki, až následně byly vyšetřeny kontrolní, nebombardované, oblasti Japonska stejně podrobnou metodikou, tak byly odhady zdravotního dopadu značně zredukovány. To ovšem bylo ještě Japonsko v okupačním režimu.

Uzeného lososa

stahoval řetězec Albert. Byla v něm Listeria monocytogenes (jsou ještě další listérie, které nejsou pro člověka patogenní). Tři poznámky:
 1. Listeria monocytogenes se množí i při chladničkových teplotách (byť pomalu) a lze ji najít prakticky v jakékoli potravině s dlouhodobou trvanlivostí při chladničkové teplotě
 2. Obchodní řetězce tlačí na co nejdelší úchovnost potravin (ekonomické důvody), proto k výskytu této bakterie přispívají
 3. Listeria monocytogenes je pro zdravého dospělého prakticky nepatogenní, případně je zdrojem jen relativně malých potíží (typu několika řidších stolic). Problematická je pro těhotné (listerióza, devastující nebo zabíjející plod), malé děti, staré lidi a lidi s imunitním defektem (až podobné celkové ommocnění jako u toho plodu, ale zpravidla lépe léčitelné). Z tohoto důvodu už dávno potravinářští mikrobiologové bojují za to, aby se potraviny (sub 1 a 2) označovaly varováním pro těhotné a další citlivé skupiny obyvatelstva. Pak by se mohlo hlídání listérií i o něco uvolnit

Úmyslné šíření HIV

nyní vyšetřují pražští kriminalisté. Já osobně bych byl v takovýchto kauzách dosti nemilosrdný a ani obnovení trestu smrti pro pachatele podobných činů by mi nevadilo.

Genetika na postupu

Dívka v JAR zjistila, že byla svou "matkou" unesena z porodnice. Měla mladší sestru, která jí byla silně podobná, setkaly se na jedné škole a testy DNA jejich sourozenectví potvrdily.

EET pokladny

mají být povinné i pro stánkaře a zmrzlináře. Takže za pár měsíců nic takového nekoupíme, protože je to jednak technicky obtížně realizovatelné, jednak zpravidla výrazně dražší, než kolik takový stánkař vydělá.

Opět dvojí metr

Soud v Přerově dal podmínku knězi, který platil nezletilým chlapcům za obnažování se a orální sex. Faktem je, že i za tohle mohl dostat až pět let a současně šlo IMHO o prostituci nezletilých, kde je sazba ještě tvrdší.

Zákon o obecném referendu

je v návrhu předmětem diskusí a kontraverzí. Antidemokratické síly v ČR jsou, pochopitelně, silně proti.

Expresident Klaus

podpořil v předvolební kampani stranu AfD v Německu. Opět to nejrůznější antidemokratické síly těžce nesou. Ve své řeči konstatoval, že "Evropa začíná být nebezpečným bojištěm".

Belgický soud

očistil scientology z obžaloby, že jsou zločineckou organizací. K problémům tohoto typu se budu muset časem vyjádřit souhrnně.

EU se snaží

nevybíravými způsoby vnutit Polsku "proevropské" složení Ústavního soudu, které na poslední chvíli před svým pádem provedli odcházející pro EUnijní fašisté.

Ministr Chovanec

se hodlá odvolat proti rozhodnutí o šibenicích na demonstraci.
Problém je v tom, že dříve byly nošeny (ovšem na podporu jiných ideí) i šibenice s figurínami a antičeští fašisté dokonce na jedné oběsili figurínu brouka Pytlíka coby "typického Čecháčka". A ještě to není promlčené.

Fico

snad sestaví vládu.

Merkelová

citelně oslabila při nedělních volbách. AfD dosáhla ve všech třech zemských volbách dvouciferných čísel. První komentáře vyjadřují názor, že se CDU bude snažit Merkelové zbavit do celostátních voleb v příštím roce. Dalším výsledkem je, že AfD uspěla i na území původního Západního Německa, že se tedy nejedná o čistě východoněmecký fenomén, jak se snažili tvrdit někteří komentátoři.

2 komentáře:

 1. Lékaři českého původu v Británii bych přispěl na dobrého právníka.

  Islám a demokracie nejsou slučitelné, je to jako oheň a voda, nemůže to být ani spolu, ani vedle sebe.

  Referendum je nástroj přímé demokracie a bojí se ho jen hajzlové zneužívající zastupitelský systém a bojící se o ztrátu vlivu a tím pádem zneužitelného korupčního potenciálu, takhle prosté a jednoduché to v podstatě je.

  OdpovědětVymazat
 2. Volby v Německu jsou jakous takous nadějí do budoucna.

  OdpovědětVymazat